Iskanje zaposlitve
| Članek je bil prebran 2.069 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Danes je iskanje zaposlitve dokaj težka naloga. Razpisanih delovnih mest je namreč precej manj kakor vseh iskalcev zaposlitve – tako tistih, ki so prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje, kot vseh drugih, ki sicer niso prijavljeni, a so prav tako brez dela. Ker so lahko delodajalci precej izbirčni in pri svoji izbiri tudi zelo zahtevni, je ključnega pomena, da si delo uspešno poiščemo predvsem to, da izstopamo iz povprečja in potencialnega bodočega delodajalca navdušimo z delavnostjo, iznajdljivostjo in fleksibilnostjo.

Dobro napisana prošnja je prvi korak do uspeha

BranjeČeprav mnogi dvomijo, da še kdo sploh prebira goro prošenj, ki jih iskalci zaposlitve pošljejo za razpisano delovno mesto, še vedno obstajajo podjetja, ki to vendarle počno in ki kandidate povabijo na razgovor ravno na podlagi napisane prošnje. Zato je ključnega pomena, da znamo napisati učinkovito prijavo na delovno mesto. V prošnji nikar ne smemo pozabiti poudariti, kaj so naše močne točke, po čem se razlikujemo od drugih prijavljenih in kaj edinstvenega lahko doprinesemo k podjetju, ki zaposluje. Delodajalci zelo cenijo iskrenost in predanost, zato je bolje, da smo pri navajanju podatkov in sposobnosti točni ter svojega znanja na papirju ne precenjujemo.

Na razgovor se je potrebno pripraviti

Dobro izpeljan razgovor še zdaleč ni slučaj, temveč se morajo kandidati nanj temeljito pripraviti. Takšna priprava pomeni, da se pozanimamo, s čim se ukvarja podjetje, kjer bi se želeli zaposliti, kakšni so načrti in vizija podjetja za prihodnost in kaj bi bil lahko naš edinstven doprinos k uspešnosti tega podjetja. Vse to so namreč najpogostejša vprašanja, ki vam jih nemara utegnejo zastaviti delodajalci.

© 25. 04. 2024 - mzone. Oglaševanje.